Toma jubilează pe RECORDER

Primarul  Buzăului, Constantin Toma, își duce la îndeplinire sarcina trasată de cei mari, de a săpa la fundamentul care îl ține pe Sorin Grindeanu șef peste partid. A abordat acum RECORDER, publicația cu cea mai mare trecere la public în prezent.  Și a început să dea din casă. Așa involuntar, să nu se prindă audiența că are un plan. A scăpat faptul, că în timp ce discuta el cu secretarul Stănescu, Ciolacu vorbea cu Trump la telefon. Ce să vezi? Ciolacu știe și engleză sau Trump a învățat între timp limba română. Un zarzavagiu fără talent.

Între timp, cei mici, Lungu, Apostu și Adi Petre se ocupă de partid la Buzău. Până ce pică Sorin Grindeanu. Apoi se întoarce la cârmă Toma și Ciolacu, pentru că mai este treabă de făcut.