Cât mergea șpaga în politică acum 26 de ani?

Răsfoind Colecția ziarului ”Opinia”, pentru o lucrare, dau de articole grele, scrise de ziariști adevărați. În numărul 2690 din data de 28 februarie 2000, văd în deschidere, un articol care m-a întristat. Soția unui cetățean torturat, protesta în fața Ministerului Justiției, pentru că se încerca mușamalizarea cazului. Acum știu că regretă probabil sacrificiul. Mă înveselesc însă, când îl văd în poză pe fostul prefect în mijlocul scandalului, privind acuzațiile de șpagă. Un popă reclamă la ziar că i s-a cerut șpagă două gâște să fie primit în partidul primarului Boșcodeală. Tămbălău mare!